Masaj’ın Tarihteki Önemi

Masaj milattan önceki yüzyıllarda ilk defa çin’de sonrasında Hindistan ve Yunanistan’da kullanılan tıbbın bu kadar ilerlemediği dönemlerde uygulanan bir tedavi etme biçimi.

Masajın kapsamı oldukça geniş. Romatizma problemlerinin giderilmesinden, felç tedavisine, kan dolaşımının hızlanmasından, kırık çıkık tedavisine kadar akla gelebilecek birçok alanda uygulanarak günümüze kadar gelen ve zamanımızda de hala tedavi amaçlı olarak alternatif tıpta uygulanan bir piyasa.

Başta da söylenildiği üzere ilk kez çin’den ortaya çıkan bir yöntem bulunduğu için her ülkenin kendi arasında geliştirdiği yöntemler mevcut ve bazen süre kendi isimleri ile anılıyorlar. Thai masajı, isveç masajı bu gibi.

memleketimizde böylesi geniş bir piyasası olup, farklı türlerinin bulunduğu masajların uygulandığı farklı masaj salonları mevcut. Bunlardan birisi de Misis masaj salonu. adlandırılan bütün masaj teknikleri oldukça modern bir merkezde konusunda deneyimli istanbul masöz ve masörler yönünden uygulanıyor.

çalışma saatleri saat 10.00 ile 22.00 arası. Buradan hizmet almak isteyenlerin yapması gereken tek şey kurumu arayarak randevu almak ve randevu saatinde orada olmak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s